piątek, 24 lutego 2012

Karnawałowe masko-ryjki

Co prawda sezon karnawałowy już za nami, ale pewnie zgodzicie się ze mną, że nastrój wiecznej zabawy przy dzieciach trwa cały rok :) 
Dziś wpadliśmy na pomysł zrobienia ryjków z plastikowych kubeczków. Nikodem postanowił, że będzie to buzia LWA i MYSZKI. 
Zebraliśmy potrzebne przedmioty: dwa puste kubeczki: po jogurcie (mniejszy) i po dżemie (większy), kolorowy papier (gruby i cienki), nożyczki, klej, bieliźnianą gumkę, marker.


Najpierw wycinamy odpowiedniej wielkości prostokąt z cienkiego kolorowego papieru i oklejamy nim kubeczek


Następnie po dwóch stronach kubeczka robimy dziurki i przewlekamy przez nie gumkę regulując przy tym jej długość tak, aby ryjek można było właściwie umiejscowić,

 

Teraz odrysowujemy denko kubeczka na grubszym kolorowym papierze, wycinamy i naklejamy


Kolejny etap to wycięcie i przyklejenie poszczególnych elementów ryjka- nosa, języka, zębów, wąsów... co tylko sobie życzymy :)  Niektóre fragmenty możemy dorysować markerem.Nasze maski są już gotowe:


Po kilkunastominutowym szale biegania i łapania mojej "myszki" postanowiłam dorobić w naszych ryjkach dziurki wentylacyjne, aby łatwiej nam było oddychać ;)
Wykonanie masko-ryjków to dopiero początek zabawy Później musimy wcielić się w rolę naszych maskowych bohaterów co zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż samo ich przygotowanie.. ale w taki deszczowy, wietrzny dzień, kiedy i tak siedzimy w domu nie ma z tym żadnego problemu!
1 komentarz:

  1. Mobilya satın almadan önce gidip görülmesi gereken bir yer masko mobilya kenti, oldukça fazla çeşit var.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...