czwartek, 16 lutego 2012

Butelkowe kwiatki

Tęsknimy za wiosną... szczególnie w taki dzień jak dzisiaj, kiedy za oknami topnieje śnieg, a słońce coraz śmielej wygląda zza zimowych chmur. 
Pomysł na dzisiejszą twórczą pracę zaczerpnęliśmy z serwisu qlturka.pl .
Wszystkie niezbędne rzeczy posiadaliśmy w domu: plastikowe butelki po wodzie, patyczki do szaszłyków, ciastolinę, farby- pozostało tylko podwinąć rękawy i brać się do roboty   :D
Dodatkowo postanowiłam zrobić kwiatki z papilotek do muffinów, więc i one znalazły się w przygotowanym zestawie


Odcięte denka od plastikowych butelek (użyłam do tego ostrego noża) wyrównałam nożyczkami. Następnie wraz z Nikosiem zrobiliśmy kulki z ciastoliny i umocowaliśmy je na środku naszych przyszłych kwiatków. Teraz pozostało przymocować do nich patyczki od szaszłyków.



Przyszedł czas na farby- wyprofilowane "płatki" na spodach butelek ułatwiają precyzyjne pomalowanie poszczególnych elementów na różne kolory.


Papilotki przecięłam w kilku miejscach nożyczkami i też dałam Nikodemowi do pomalowania, a następnie powtórzyliśmy patent z ciastoliną i patyczkiem (zrobienie tego wcześniej utrudniłoby malowanie)




Tak przygotowane, lekko przeschnięte kwiatki możemy umieścić w doniczce wbijając je w specjalną gąbkę, którą dostaniemy w każdej kwiaciarni






Efekt naszej pracy, choć zajął jedynie pół godziny, prezentuje się  naprawdę świetnie! 
Pięknie zdobi teraz parapet u chłopców w pokoju.
Aż zapachniało wiosną!







1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...