sobota, 14 lipca 2012

Paluszkowy pająk

Nikodem ostatnio bardzo lubi wszelkiego typu robactwo... biedronki, żuczki, mrówki... i pająki. Te ostatnie często towarzyszą nam w różnych zabawach, Najczęściej rolę pająka przed którym uciekają wszelkie inne zabawki (z Nikosiem na czele ;) odgrywa moja dłoń. Tego popołudnia, korzystając z kredek do malowania ciała, narysowałam na dłoni oczy, buźkę, a palce pokolorowałam na różne kolory.W ten oto sposób, całkiem spontanicznie, zapoczątkowałam nowej, kreatywnej twórczości mojego dziecka, który przy pomocy wspomnianych kredek


postanowiło ozdobić również swoje dłonie. Początkowo miał to być również pająk...


ale chwilę później okazało się, że pająk Nikosia musi być straszniejszy, groźniejszy i bardziej "potworowaty" od tego mamusi, więc Nikodem rozpoczął dopełnianie dziełaPolecam zakup podobnych kredek/farbek do malowania po ciele. Nie tylko można pomalować nimi ręce, ale także buzie zmieniając się np. w różne zwierzątka i dając początek nowej zabawie.

pozdrawiamy!

4 komentarze:

 1. świetne sa, nawet nie wiedziłam że istnieja :))
  Dzieki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Moja Mała zrobiła sobie kiedyś kreski na caaaałej długości swoich rąk i stwierdziła, że jest tygryskiem:) Niestety nie użyła wtedy zmywalnych kredek :) Dzieci uwielbiamją takie zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł, wypróbuję..:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysl na zabawę z dzieckiem :) Fotorelacja mnie bardzo zachęcila do kupienia takich kredek lub farbek :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...