środa, 11 lipca 2012

Kredowy Zawrót Głowy- Nasze Szkraby 07/2012Właśnie ukazał się najnowszy numer Naszych Szkrabów!

 
Znajdziemy w nim, jak co miesiąc, "kawałek" nas, blogu Mamy na cały etat, plus kilka moich zdjęć, w tym okładkowe do którego pięknie pozuje mój prywatny syn ;)


W lipcowym numerze zaproponowałam zabawy z kredą. Jedną już poznaliście na naszym blogu - "Podwókową zabawę w kolory", którą zamieściliśmy na naszym blogu w maju. Sezon na spacery i place zabaw w pełni, więc  kreda nam bezustannie towarzyszy i tym razem zachęcamy do jej kreatywnego zastosowania!

1. Kredowe ulice

Na chodniku rysujemy ulice. Tylko tyle i AŻ tyle- chętnych do zabawy znajdziemy całą masę. Jedna uwaga- weźmy ze sobą DUUUUUUUUUUUUŻO samochodów, aby uniknąć kłótni między dziećmi ;)
2. Farma

Myślę, że każde dziecko w swojej kolekcji posiada figurki zwierząt. Wychodząc z domu zgarnęłam kilka sztuk do torby, kredą namalowałam "farmę" - kawałek niebieskiego stawiku, zieloną łąkę i zagrodę ;) i wysypałam przyniesione zwierzątka. Jak zwykle do zabawy znalazło się sporo chętnych maluchów 


Jestem wielką fanką kredy! Doskonale integruje podwórkową społeczność, a dzięki niej plac zabaw i jego okolice tętnią kolorami :D

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł z tą farmą:) My też uwielbiamy kredę, musimy więc go wypróbować. Pozdrawiam, ach!

    OdpowiedzUsuń
  2. My też uwielbiamy kredowe obrazki, ale... od administratora osiedla dowiedzieliśmy się, że rysowanie kredą po chodniku to dewastacja osiedla! Uwierzycie!!! A na pytanie, czy Pani z administracji w dzieciństwie rysowała po chodniku, odpowiedziała, że nigdy! I wtedy wszystko wydało mi się jasne - trudne dzieciństwo miała :) Świetny blog. Będziemy zaglądać, podglądać, się inspirować.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...