poniedziałek, 21 maja 2012

Podwórkowa zabawa w kolory

Dziś na podwórku zaproponowałam maluchom zabawę w kolory. Jedyne, czego do tego potrzebowałam to zwykłą chodnikową kredę i grupę dzieciaków chętnych do zabawy. Załatwienie jednego i drugiego nie stanowiło żadnego problemu ;)


Na chodniku narysowałam kwadraty w różnych kolorach...


...i zaprosiłam dzieciaki do zabawy. Zadanie było proste- odszukać i stanąć (wskoczyć ;) na kolor o który prosiłam. Humory dopisywały, a przy okazji można było zrobić niezłą powtórkę z ulubionych kolorów 
Taka zabawa jest fajną alternatywą dla szalejących na podwórku dzieciaków :)

6 komentarzy:

 1. świetna zabawa ja uwielbialam takie zabawy jak bylam dzieciem ;-)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa:), ja się nie mogę doczekać jak nam pod blokiem w końcu chodnik i uliczkę wyremontują i w końcu będzie można wyjść z kredą i dać upust twórczości:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A my rysujemy tylko, dzisiaj dziadek narysował dom i każdy ozdabiał swoje okno, do tego nieśmiertelne klasy i skakanie... bo kreda fajna jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas kreda znika bardzo szybko... jak tylko ją wyciągam nie tylko rączki moich chłopców są w górze... całe podwórko z chęcią ozdabia plac zabaw :D

  OdpowiedzUsuń
 5. No, u nas kreda to tegoroczny zabawowy numer 1! Ostatnio bawiliśmy się z w skakanie po literkach i czytanie wyrazów :)
  Zajrzałam pierwszy raz tutaj, pobuszuję troszkę, mogę?
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Makówkowa Agnieszko- serdecznie zapraszam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...