czwartek, 26 kwietnia 2012

Baloniki z twarzą

Nadesłane przez Was, drogie Mamy, zdjęcia konkursowe zrodziły we mnie nową myśl- stworzenie miejsca, gdzie będziecie mogły pochwalić się nie tylko swoimi dzieciakami, ale także podzielić się Waszymi kreatywnymi pomysłami! A że jesteście kreatywne to nie podlega żadnej wątpliwości- większość nadesłanych przez Was zdjęć było tylko "natchnione" naszym blogiem i to mnie niezwykle cieszy!

Wśród prac znalazło się kilka zupełnie nowych, nie pokazywanych wcześniej na blogu. Jedną z nich są "Baloniki z twarzą", zrobione przez 2-letnią Maszkę i jej mamę- Agatę. Prezentując ich wspólne dzieło zachęcam Was, drodzy Rodzice, do przysyłania Waszych propozycji na blog- udokumentowane kilkoma fotografiami i opisem. Z wielką przyjemnością będę je publikowała i sama z nich korzystała w zabawach ze swoimi synkami! 

Maszka (2 latka) i mama Agata:Dużo fajniej jest zrobić wyścigi (który wyżej poleci, który lepiej się odbija itp.), kiedy balonik uśmiecha się, ma imię i kolor oczu/włosów/kokardek wybrane samodzielnie. Potem tacy balonikowi znajomi towarzyszą nam przy jedzeniu, spaniu itp., zachęcane okrzykami "patrz Gosiu!", "patrz Tomusiu!"
 
Potrzebujemy: nadmuchane balony, kolorowy papier samoprzylepny oraz nożyczki.Dziecko prosimy o wybranie imienia dla balonika i o wskazanie koloru włosów i oczek. A potem wycinamy odpowiednie kształty: usta, oczka, kucyki, kokardki, grzywki itp. Odklejamy papier zabezpieczający i prosimy Malucha o naklejenia razem z nami poszczególnych części twarzy (przy okazji możemy poprosić, żeby samo wskazało odpowiednie miejsce). 

Baloniki z twarzą i ich dumna właścicielka!Wraz z Nikosiem z wielką chęcią skorzystaliśmy z pomysłu mamy Maszki. Nie mając w domu balonika, postanowiliśmy wykorzystać lateksową, jednorazową rękawiczkę.
Nikodem z wielką ochotą wykleił buzię balonikowi i równie chętnie pozował do zdjęć ze swoim nowym nadmuchiwanym przyjacielem!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...